Shou Sugi Ban / Yakisugi: nowoczesna, a jednak stara technika obróbki drewna
20.jpg

Shou Sugi Ban to tradycyjna japońska technika zwęglania drewna która miała za zadanie zabezpieczyć drewno przed wodą, uszkodzeniami słonecznymi oraz zabezpieczyć drewno przed różnego rodzaju szkodnikami. Technika Shou Sugi Ban jest używana na wielu gatunkach drewna tj. modrzew, świerk, accoya, cedr, sosna i wielu innych. Drewno może mieć różnorodny wygląd i kolor w zależności od użytego gatunku drewna i intensywności płomieni. W zależności od gatunku drewna na powierzchni mogą pojawić się małe pękniecie lub też utworzyć się powierzchnia potocznie nazywana skórą aligatora.

Opalane deski Shou Sugi Ban -> sklep!

Technika Shou Sugi Ban stosowana jest w Japonii od setek, a może tysięcy lat, ale ostatnio stała się znacznie bardziej popularna w krajach zachodnich. Istnieje wiele sposobów na stworzenie efektu zwęglonego drewna. Pierwotny proces opalania polegał na połączeniu trzech desek w trójkątną rurkę, a następnie wypaleniu drewna od wewnątrz na tyle głęboko, aby uzyskać czarno-srebrne wykończenie. Po schłodzeniu drewno było szczotkowane i myte. Obecnie proces opalania w DREWSZOP jest w pełni zmechanizowany co zapewnia przede wszystkim jednolite rozprowadzenie płomieni, jednorodny stopień opalania, co z kolei pozwala na osiągnięcie równomiernego poziomu szczotkowania i idealnego zabezpieczenia poprzez równomierne rozprowadzenie impregnatów i lazur.

Proces opalania Shou Sugi Ban, nazywany również Yakisugi został pierwotnie zastosowany w Japonii w celu impregnacji bocznych ścian budynków w celu zwiększenia ich trwałości. Obecnie deski poddane obróbce używane są również jako deski tarasowa, okładziny ścian, fronty meblowe. Podczas gdy elewacyjne deski Shou Sugi Ban Drewszop, są używane ze względu na ich trwałość i estetykę, użycie desek, jako boazerii ściennej pozwoli na stworzenie rustykalnego stylu, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

W celu zapoznania się z produktem, zapraszamy  po próbki opalanych desek Shou Sugi Ban by Drewszop.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl